Nowości:

Stare – nowe drzwi

Stare – nowe drzwi

Drzwi to podstawa naszego domu. Bez odpowiednio zabezpieczonych i solidnych nie możemy czuć się w domu bezpiecznie. W każdej chwili może bowiem odwiedzić nas nieproszony gość, który zniszczy to co dla nas najważniejsze.

Bywają takie drzwi, które mimo swojego sędziwego wieku służą nam bardzo dobrze i sprawdzają się w każdej sytuacji.

Czy koniecznie musimy je wymieniać na nowe?
Nie. Wystarczy sprawdzić wszystkie zamki i naoliwić te, które działają nie do końca dobrze. Drzwi z nieatrakcyjną fasada możemy z kolei bardzo szybko odnowić.

Odnowienie starych drzwi wewnętrznych to wcale nie jest wyczyn na miarę fachowca z pierwszego zdarzenia. Wystarczy kilka umiejętności i dużo chęci.
Na początek za pomocą opalarki próbujemy zmiękczyć starą powierzchnię farby na drzwiach. Gdy już choć w małym stopniu nam się to uda podważamy ją szpachelką, ale tak by nie zniszczyć drewna znajdującego się pod nią.

Następnie całą powierzchnię drzwi szlifujemy. Pomocny może być w tym wypadku papier ścierny lub szlifierka specjalnie przeznaczona do tego typu działań.

Drzwi wewnętrzne możemy pozostawić w takim stanie, przykrywając drewno wyłącznie warstwą lakieru, wówczas będą bardzo naturalne albo pomalować bejcą i następnie innym kolorem farby.
Bejca zabezpieczy nasze drzwi na wypadek, gdybyśmy w przyszłości ponownie zechcieli zmienić kolor naszych drzwi.

Warto pamiętać: Zanim zdecydujemy się na odnowienie drzwi, przygotujmy:
opalarkę do drewna,
większą ilość papieru ściernego lub szlifierkę,
masę plastyczną w celu wypełnienia wszystkich ubytków,
szpachlę do podważania starej farby,
puszkę bejcy,
puszkę lakieru do drewna.
Pamiętajmy, żeby zarezerwować sobie trochę czasu na wyschnięcie lakieru i bejcy. Od rozpoczęcia prac nad drzwiami do jej zakończenia powinno się przyjąć widełki w granicach kilku godzin.
Niestety na ten czas lepiej zabrać małe dzieci z domu lub cały czas wietrzyć pomieszczenie. Bardzo silny zapach lakieru i bejcy, dawkowany w dużych ilościach może bowiem powodować bóle głowy, a nawet wymioty.

Slowa kluczowe: standy eliptyczne cena druku, mezoterapia vivaderm, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, fluorokrzemian glinu, balayage fryzjer kraków, vetrex-v90-alphaline, docieplenie granulatem Radom, Szamba Betonowe Lesko, kinesiotaping bielsko biała, elwix torba, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków