Nowości:

Dywanowy zawrót głowy

Dywanowy zawrót głowy

Niedawno kupiliśmy dywan, a już wygląda jakby miał co najmniej dziesięć lat. To stwierdzenie brzmi dość znajomo. Niestety dywan to bardzo specyficzny element naszego domu. Brudzi się bardzo szybko, a czyść bardzo długo. Najgrosze, że nie ma na to rady, po dywanie chodzimy, na dywan spada mnóstwo rzeczy. Plamy i zabrudzenia są więc nieuniknione.

Zamiast zatem marudzić i ciagle się denerwować warto pomyśleć, co robić by plam pozbyć się szybko i bez dużego nakładu pracy.

Najlepszym sposobem nie tylko na plamy dywanowe, ale także na wszelkie inne zabrudzenia w domu jest szybkość ich usuwania. Każdy bród, który jeszcze nie zdążył zaschnąć można usunąć trzy razy szybciej i sprawniej.
Dlaczego? Tłuszcz nie wnika wówczas aż tak głęboko do materiału. O ile jest zatem na wierzchu gąbka bardzo dobrze sobie z nim radzi.

Jak usuwamy świeże zabrudzenia?

Jeśli na dywan coś nam się wylało to bród najlepiej zminimalizujemy przykładając do mokrego miejsca papierowy ręcznik, papier toaletowy lub szmatkę. Przy mocniejszym przyłożeniu zawartość rozlanej substancji powinna wniknąć w papier.
Jeśli na dywan spadło coś o stałej konsystencji np. wosk to najlepszym sposobem jest delikatne zeskrobanie go nożem. Należy to jednak wykonywać tak, by nie uszkodzić włókien dywanu.
Jeśli decydujemy się na potraktowanie naszych szpetnych plam środkiem do czyszczenia zabrudzeń zawsze pamiętajmy by jego działanie wypróbować w miejscu mało widocznym. Niech to np. będzie w którymś z rogów dywanu. Może sie bowiem okazać, że nasz dywan źle reaguje na substancje zawarte w środku i np. odbarwia się po jego nałożeniu na strukturę dywanu.

Plama plamie nierówna:
sosy na naszym dywanie najlepiej usuniemy mieszanką wody z proszkiem do prania,
typowe tłuste plamy najlepiej wyczyścić rozpuszczalnikiem do tłuszczu oraz środkami do prania dywanów,
plamy po sokach najlepiej usuwa się kwaskiem cytrynowym,
miejsce, w którym rozlał nam się wosk, przykrywamy gazetą, a następnie rozgrzewamy ciepłym żelazkiem,
plamy po czerwonym winie i kawie czyścimy roztworem wody i octu.

Slowa kluczowe: internorm okno kf410, balayage fryzjer kraków, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, szkiełkowanie kraków, Drepo zadaszenia tarasów, kawitacja kielce, highlightersmink, trioxygen 5, redox extreme efekty, elwix torba, fluorokrzemian glinu